• Vi ses väl ikväll!
    7 0
    Vi ses väl ikväll!
  • Vi ses väl på lördag!
Gospel med Glimåkra gospel och gladdcafe! 
Kl 19 börjar vi!
    12 1
    Vi ses väl på lördag! Gospel med Glimåkra gospel och gladdcafe! Kl 19 börjar vi!
  • Parkeringshäng!
Med Bullens korv
30  november kl 17.30 på Missionskyrkans parkering. 
För alla motorburna ungdomar i Bor med omnejd! 
Vi ses!
#atraktor #epatraktor #moped #equmenia
    23 0
    Parkeringshäng! Med Bullens korv 30 november kl 17.30 på Missionskyrkans parkering. För alla motorburna ungdomar i Bor med omnejd! Vi ses! #atraktor #epatraktor #moped #equmenia
  • Hej alla! Under nyår finns möjligheten att följa med på nyårsläger till Trysil! Equmenia region öst anordnar ett stort skidläger vid nyår, som vi tänkte åka på! Lägret är 28/12-2/01 och vi åker till Trysil och åker skidor! All info finns på equmenias hemsida: https://equmenia.se/kalender/skidlager/ Hör gärna av er till Ellen på 0722341299 om ni har frågor, det är också till henne ni anmäler er!
    5 0
    Hej alla! Under nyår finns möjligheten att följa med på nyårsläger till Trysil! Equmenia region öst anordnar ett stort skidläger vid nyår, som vi tänkte åka på! Lägret är 28/12-2/01 och vi åker till Trysil och åker skidor! All info finns på equmenias hemsida: https://equmenia.se/kalender/skidlager/ Hör gärna av er till Ellen på 0722341299 om ni har frågor, det är också till henne ni anmäler er!
  • Hej alla! På tisdag 29/10 kl.18.30 blir det Te-kväll! Alla ungdomar är välkomna hem till Ellen ungdomsledaren på en te-kväll med kladdkaka och spel! Tipsa alla ungdomar! Och skriv gärna till Ellen på 0722341299 om ni kommer så jag vet hur mycket fika som behövs (Ellen bor på sotakärrvägen 1 i Bor, ingång på sidan mot garaget bortre dörren)
    10 0
    Hej alla! På tisdag 29/10 kl.18.30 blir det Te-kväll! Alla ungdomar är välkomna hem till Ellen ungdomsledaren på en te-kväll med kladdkaka och spel! Tipsa alla ungdomar! Och skriv gärna till Ellen på 0722341299 om ni kommer så jag vet hur mycket fika som behövs (Ellen bor på sotakärrvägen 1 i Bor, ingång på sidan mot garaget bortre dörren)
  • Välkommen till en helg för dig som längtar efter mer av Jesus och lite mindre av annat. Smaka&Se är en ungdomskonferens i Equmeniakyrkan Vaggeryd för dig som går i årskurs 9 och uppåt och som vill ha en grund att stå på i livet, lära känna nya vänner, som undrar över vad det innebär att följa Jesus och som vill uppleva en fantastisk helg tillsammans med andra ungdomar i regionen. Vi ber om en helg som ger möjlighet att uppleva kristen tro genom undervisning och varm gemenskap. Börja tagga inför en grymt rolig och lärorik ungdomshelg! Anmälan för helgen (eller bara en kväll) till ungdomsledaren Ellen på 0722341299
    7 0
    Välkommen till en helg för dig som längtar efter mer av Jesus och lite mindre av annat. Smaka&Se är en ungdomskonferens i Equmeniakyrkan Vaggeryd för dig som går i årskurs 9 och uppåt och som vill ha en grund att stå på i livet, lära känna nya vänner, som undrar över vad det innebär att följa Jesus och som vill uppleva en fantastisk helg tillsammans med andra ungdomar i regionen. Vi ber om en helg som ger möjlighet att uppleva kristen tro genom undervisning och varm gemenskap. Börja tagga inför en grymt rolig och lärorik ungdomshelg! Anmälan för helgen (eller bara en kväll) till ungdomsledaren Ellen på 0722341299